середа, 3 червня 2020 р.
Чи варто виправляти почерк?
Почерк юного школяра: чи варто виправляти?
Чи варто приділяти особливу увагу почерку дитини? На що він впливає і чи впливає взагалі? 🤔
Психологи кажуть, що почерк людини формується до 25 років - разом з формуванням характеру. За почерком можна визначити, на що здатна людина, який її психологічний стан.
Наприклад, якщо ваш малюк сильно тисне на ручку, скоріш за все, він зараз емоційний і ще не дуже може тримати себе в руках. Не хвилюйтеся - це повинно пройти з часом. А діти, які пишуть вертикальні літери, за словами психологів, мають гарну силу волі. Якщо ж ваш школяр “не влазить” в рядок і пише великими буквами - можете у майбутньому мати керівника та лідера. Маленькі літери свідчать про схильність до формування себе, вдосконалення свого внутрішнього світу. Принаймні, так говорять графологи.
👧👱♂️ В початковій школі діти тільки починають писати прописні літери і роблять це зовсім по-різному.
Майте на увазі, вони тільки розпочинають свій шлях у каліграфії і взагалі казати, що у деяких з них “поганий почерк” - не коректно. Окрім того, почерк може змінюватися протягом року і свідчить це про змінення психологічного стану дитини, на який батькам треба звернути особливу увагу. Ви можете коригуванням почерку навіть допомогти дитині відновити гарний стан і відчути спокій та впевненість.
👨👩👧👦 Батькам варто завжди пам’ятати - ні в якому разі не можна кричати на дитину, звинувачувати її в тому, що вона не старається і пише погано. Такі методи призведуть до погіршення її стану і, як наслідок, почерку. І чим більше батьки будуть “виправляти” поганий почерк криками - тим довше дитина буде писати некрасиво і неакуратно.
Тож, тільки спокій, любов та повага до розвитку дитини можуть виправити ситуацію - як з почерком, так і з самовідчуттям. Існує навіть методика - якщо малюк занадто збуджений - посадіть його за стіл, дайте зошит і ручку, і нехай пише (будь-що). Ця вправа його заспокоїть. До речі, ви можете потренуватися на собі і перевірити цей метод. 😉
Тож, якщо ви хочете, щоб ваш школяр розвивався впевненою та самодостатньою людиною - привчайте його писати. Робити це необхідно спокійно, намагатися дотримуватися відповідних розмірів, однакового нахилу літер.
Стежте і за правильною позою дитини, нахилом голови та освітленням у приміщенні. Нагадуйте їй постійно за осанку, пряму спину. Важливо, щоб лікті не спиралися на стіл, а стопи ніг стояли прямо на підлозі. Покладіть зошит під нахилом, щоб дитина писала прямо, а нахил літер утворювався за рахунок нахилу зошита.
🖊 Ручку підберіть так, щоб пальчики вільно охоплювали її. Бажано, щоб ручка була гладенька, приємна для дитини. Покажіть, як правильно тримати ручку: вона має лежати на лівій стороні середнього пальця, вказівний притримує її зверху і зліва, а великий - з лівого боку. Ці 3 пальці треба трохи закруглити. ✍️
Щоб не втомлюватися швидко, нагадуйте малюку не стискати ручку і зберігати відстань 2 см від кінця ручки до вказівного пальця. Також нехай малюк пише в зошитах з косою лінійкою, доки не привчиться правильно писати.
✅ І головне.
Бережіть свої нерви та бережіть дітей. Будьте завжди поруч, допомагайте і радійте разом з ними їхнім, поки що невеликим, але таким важливим досягненням! 💖
За матеріалами "На крилах успіху"
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар